מדיטציה בעברית בנושא חמלה עצמית

המושג "חמלה עצמית" (self compassion) מלווה אותי כבר כמה שנים, אבל רק לאחרונה אני מתחילה להרגיש שאני באמת מבינה למה הכוונה. הבנתי שחמלה זאת בעצם היכולת להיות עם מישהו גם בזמנים של קושי. וחמלה עצמית היא היכולת להיות עם עצמי גם בזמנים שקשה לי. היכולת לא לנטוש את עצמי. הנטישה העצמית מתבטאת בביקורת עצמית, שיפוט פנימי חסר פשרות. במקום זה אני לומדת להיות עם עצמי ממקום של טוב לב, של עדינות, ורצון לעזור לעצמי.

לאחרונה התחלתי לתרגל מדיטציה של קריסטין נף, אישה שחוקרת את נושא החמלה העצמית. זוהי מדיטציה מיוחדת שעוסקת בנושא של נועם-לב (kindness), וחמלה עצמית.  למדתי ממנה שאפשר לפתח חמלה עצמית על-ידי תרגול של דיבור פנימי חדש. גיליתי שהמדיטציה הזאת מדוייקת לי במיוחד ועוזרת לי לפתח את ה"שריר" של החמלה העצמית מכיוון שהיא מתייחסת ישירות לסבל שאני חווה בגלל השיפוט הפנימי שלי. בזכות הספר והמדיטציה אני לאט לאט לומדת איך להיות שם בשבילי ברגעים של קושי, במקום לנטוש את עצמי. אני ממש מרגישה שינוי.

אני שמחה לשתף במדיטציה בעברית המבוססת על זו של קריסטין נף. קריסטין נף היא מורתה של גליה טיאנו רונן, מורה לחמלה עצמית מודעת במרכז שילוב.
במהלך התרגול נעשה שימוש בצירוף המילים נועם לב שהן תרגום למילה kindness באנגלית.

אני מצרפת גם קישור למדיטציה באנגלית מהאתר של קריסטין נף.

אפשר לקרוא עוד על הנושא בעמוד החדש על חמלה עצמית, בצירוף קישור לספר של קריסטין נף על חמלה עצמית ועוד קישורים.

מקוה שהכלים האלו יעזרו לכם כפי שעוזרים לי.

 

One thought on “מדיטציה בעברית בנושא חמלה עצמית”

  1. תודה רבה על החומר היקר מפז,אשמח לשמוע אם יש עוד מדיטציות שמדברות לנפגעי נרקסיזם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *