להבין את ההשפעות של הילדות

אני חושבת שהדבר שהכי טילטל אותי עד היום בתהליך שאני עוברת זאת ההבנה שלהתנהגות שלי יש סיבות. כל מיני דפוסי התנהגות שהייתי רגילה פשוט לשנוא את עצמי בגללם, קיבלו פתאום שם והסבר. קראתי בספר על ילדים בוגרים לאלכוהוליסטים ובספרים דומים את רשימת התכונות המאפיינות ושטפה אותי הקלה גדולה. אני לא לבד! עוד מיליוני אנשים מתנהגים כמוני: מבקרים את עצמם ללא רחמים, מנחשים מה נחשב "נורמלי", בעלי ערך עצמי נמוך, לוקחים את עצמם ברצינות יתרה, מתנהגים באימפולסיביות, מתקשים להשלים פרוייקטים, סובלים מחרדת נטישה, מגיבים בתגובות חסרות פרופורציה, ועוד ועוד תכונות. כולנו ממש דומים! סיימתי לקרוא את הספר "Perfect Daughters – Adult Daughters of Alcoholics by" (מאת Robert J. Ackerman, Ph.D)  בתחושה: וואו, האדם שכתב את הספר הזה מכיר אותי יותר טוב ממה שאני מכירה את עצמי!

לאט לאט התחלתי תהליך שבו לפעמים אני מצליחה להבין את עצמי וסלוח לעצמי במקום לשנוא את עצמי. וזה משהו שמלווה אותי כל יום, ומשפיע גם על היכולת שלי להיות אמא יותר אמפתית ובריאה.

בקישורים הבאים אני מפרטת את התכונות האופייניות לנשים שגדלו בבתים עם הורים שלא תיפקדו, ואת הסיבות לתכונות אלו. אני מנסה להסביר את הקשר בין ההתנהגות שלך היום ובין החיים שהיו לך בבית בילדות:

1. מה הם המאפיינים של נשים שגדלו בבתים בלתי מתפקדים?

2. סינדרום הטראומה אצל נשים שגדלו בבתים בלתי מתפקדים

3. מהי תלות שיתופית (Codependency)

4. משולש הדרמה (Drama Triangle)

5. אדם רגיש מאוד (HSP – Highly Senstive Person) שגדל במשפחה בלתי מתפקדת – איך זה משפיע?

 

מה עוד באתר?
בתפריט למעלה תוכלי להגיע לעוד המון נושאים ומאמרים שעוסקים בבית בלתי מתפקד ואיך אפשר לצאת מהכחשה ולהחלים. אפשר להתחיל מהעמוד השלבים בדרך להחלמה.