הסכמה לעבור שינוי

לפעמים כשקוראים על החלמה, רוצים מיד להיות בפתרון. אבל אז מגיעים הקשיים שמציפים, ויש תחושה שלעולם לא נצליח להשתנות. האמת שבאמת קשה ללמוד להשתנות. יש בנו חלקים שעזרו לנו לשרוד ולתפקד עד היום, חלקים שלפעמים גוערים בנו, מבקרים אותנו ושופטים אותנו בחומרה, והם לא מבינים למה פתאום אנחנו רוצות לסלק אותם, לשנות אותם, לבטל אותם. אני מבינה אותם למען האמת…

כי כשאני לומדת איך להיות יותר עדינה עם עצמי, איך לענות לחלקים הפנימיים שלי שתוקפים אותי מבפנים, להציב להם גבולות, אני למעשה אומרת להם שהם עושים משהו לא בסדר… הרי הם בטוחים שכשהם גוערים בי ככה, הם שומרים עלי. הקסם קורה כשאני לומדת איך לגרום להם לסמוך עלי שיש עוד דרכים, יותר נעימות, להתמודד עם החיים.

הרי זה ממש כמו ללמוד איך לחיות נכון מההתחלה – איך לחיות נכון מבחינה רגשית. איך לדבר אל עצמי כשאני מוצפת, מופעלת, כשעובר עלי טריגר או כשעשיתי טעות, אבל הפעם בחמלה, בטוב לב, בהכלה וקבלה עצמית. בעצם אני לומדת איך להיות אמא מיטיבה לעצמי.

זה לא משהו שקורה בבת אחת. אלה צעדים קטנים, הצלחות קטנות. כל הצלחה מעודדת אותי לעוד הצלחה. כל פעם שעצרתי והתקשרתי לחברה במקום להגיב בצורה אימפולסיבית – אני לומדת שיש עוד דרכים לחיות. כל פעם שהזכרתי לעצמי שאני לא חייבת להתעלל בעצמי רק כי עשיתי טעות – אני לומדת עוד דרך לחיות. זאת עבודה יומיומית, וחייבים לעבור את הדרך….

וכשאני צוברת עוד ועוד הצלחות, החלקים האלה בתוכי מתחילים לסמוך עלי שאני יודעת על מה אני מדברת. שאני יודעת לשמור על עצמי מפגיעה גם בלי להיות ביקורתית ושיפוטית כלפי עצמי. הם מתחילים להאמין לי שיש מבוגר אחראי פה בבית…

אז אני כותבת על הרבה נושאים בהחלמה בעמוד איך גדלים מילדות להורה נרקיסיסט. כולם נכונים, כולם לוקחים זמן, אבל לפני הכל צריכה להיות הסכמה לעבור שינוי. משם הכל מתחיל.

שלי

Internal Family Systems Australia

3 תגובות בנושא “הסכמה לעבור שינוי”

 1. שלי יקרה.
  תודה על המקום בו משתפת/ משקפת את עצמך בתהליך.
  כמוך גם אני כבר יותר משנה נמצאת באותו המקום . שמחתי שיש לי מילים כתובות להרגשותיי , ועוד יותר בשפת אישה.
  כיום כמאמנת מוסמכת ( פרקטיקום)בתוספת מאמנת אישית שממשיכה איתי את התהליך שאני עוברת , חווה את כל התהליך "עם המילים שלך". כן זה מחזק ! מעריכה מאוד! אין כמוך!
  המילים אמיצות (וכתבתי גם אני המון במשך השנה וחצי האחרונות) ..מחזקת את ידייך !
  שולחת לכל הנשים האמיצות חיבוק גדול להמשך הדרך. ותודה ענקית על השיתוף.
  אשמח להכיר יותר.
  ברוריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *